تبلیغات
پاور بانک خرید پاور بانک فروش پاور بانک قیمت پاور بانک نگین ناخن خرید نگین ناخن طراحی ناخن آموزش طراحی ناخن خرید آموزش طراحی ناخن ناخن ژله ای خرید ناخن ژله ای کاشت ناخن آموزش کاشت ناخن خرید آموزش کاشت ناخن کوچک کننده بینی آیدان کوچک کننده بینی دستگاه کوچک کننده بینی آیدان آیدان آموزش ایروبیک خرید آموزش ایروبیک ایروبیک آموزش والیبال خرید آموزش والیبال والیبال آموزش فوتسال خرید آموزش فوتسال فوتسال مونوپاد خرید مونوپاد فروش مونوپاد پد ضد عرق خرید پد ضد عرق آموزش شنا خرید آموزش شنا شنا آموزش بافت مو خرید آموزش بافت مو آموزش انواع بافت مو بافت مو فانی بافت خرید فانی بافت آموزش شیرینی پزی خرید آموزش شیرینی پزی شیرینی پزی دفاع شخصی آموزش دفاع شخصی خرید آموزش دفاع شخصی آموزش ژیمناستیک خرید آموزش ژیمناستیک ژیمناستیک آموزش مدیتیشن خرید آموزش مدیتیشن مدیتیشن آموزش یوگا خرید آموزش یوگا یوگا آموزش فوتبال خرید آموزش فوتبال فوتبال آموزش دوچرخه سواری خرید آموزش دوچرخه سواری دوچرخه سواری آموزش موی تای خرید آموزش موی تای موی تای آموزش اسکی خرید آموزش اسکی اسکی آموزش نانچیکو خرید آموزش نانچیکو نانچیکو آموزش کیوکوشین خرید آموزش کیوکوشین کیوکوشین کاراته آموزش وزنه برداری خرید آموزش وزنه برداری وزنه برداری آموزش صخره نوردی خرید آموزش صخره نوردی صخره نوردی آموزش جودو خرید آموزش جودو جودو آموزش تنیس خرید آموزش تنیس تنیس آموزش بوکس خرید آموزش بوکس بوکس آموزش بدمینتون خرید آموزش بدمینتون بدمینتون آموزش نقاشی خرید آموزش نقاشی آموزش نقاشی کودکان دستگاه بافت مو خرید دستگاه بافت مو دستگاه بافت مو آفریقایی نایسر دایسر خرید نایسر دایسر خرد کن نایسر دایسر خرد کن نایسر دایسر پلاس نایسر دایسر اصل نایسر دایسر پلاس آموزش آشپزی خرید آموزش آشپزی فیلم آموزش آشپزی آموزش آشپزی ایرانی آموزش بستن شال و روسری آموزش بستن شال آموزش بستن روسری مدل بستن شال مدل بستن روسری آموزش آرایشگری مردانه خرید آموزش آرایشگری مردانه آموزش آرایشگری آموزش آرایش مردانه آموزش پیرایش مردانه آموزش بدنسازی خرید آموزش بدنسازی بدنسازی گن لاغری کاسمارا خرید گن لاغری کاسمارا گن کاسمارا گن لاغری زنانه خرید گن لاغری زنانه گن زنانه گن لاغری مردانه خرید گن لاغری مردانه گن مردانه خرید گن لاغری ژل افزایش قد افزایش قد خرید ژل افزایش قد چای سبز خرید چای سبز چای سبز تیما چای لاغری تیما آموزش خیاطی خانم عمرانی آموزش خیاطی خیاطی خانم عمرانی آموزش خیاطی سیما عمرانی خیاطی بدون الگو سیما عمرانی آموزش خیاطی خیاطی خرید اینترنتی خرید اینترنتی - حقایقی درباره سیمین دانشور، بانوی ادبیات ایران

خرید اینترنتی

حقایقی درباره سیمین دانشور، بانوی ادبیات ایران

سیمین دانشور نویسنده و همسر مرحوم جلال آل احمد عصر پنجشنبه در ۹۰ سالگی در تهران درگذشت.

سیمین دانشور در چند سال گذشته با بیماری دست به گریبان بود و حالش در هفته های اخیر رو به وخامت رفته بود. سیمین دانشور (زاده ۸ اردیبهشت سال ۱۳۰۰ شمسی در شیراز) نویسنده و مترجم ایرانی است. او دارای مدرک دکتری ادبیات فارسی از دانشگاه تهران و استاد بازنشسته این دانشگاه بود.

سیمین دانشور نخستین زن ایرانی است که به صورتی حرفه ای در زبان فارسی داستان نوشت. از او همواره به عنوان یک فرد پیشرو و خالق آثار کم نظیر در ادبیات داستانی ایران نام برده می شود.

مهم ترین اثر او رمان «سووشون» است که نثری ساده دارد و به ۱۷ زبان ترجمه شده است و ازجمله پرفروش ترین آثار ادبیات داستانی در ایران محسوب می شود.

«آتش خاموش»، «شهری چون بهشت»، «به کی سلام کنم؟»، «پرنده های مهاجر»، «جزیره سرگردانی»، «ساربان سرگردان» و «کوه سرگردان» از دیگر آثار دانشور به شمار می آیند.

● نویسنده ای که مخالف سفارشی نویسی بود

سیمین دانشور در سال های اخیر زیاد اهل مصاحبه و اظهارنظر نبود. اما بد نیست که بدانید او در اوایل دهه ۸۰ گفت و گویی با یکی از خبرگزاری ها کرده و حرف های متفاوتی را بیان کرده بود.

دانشور که درباره ادبیات دینی و مذهبی سخن می گفت در آن مصاحبه عنوان کرده بود: «من معتقدم که این نوع ادبیات، بر اثر شناخت و تامل نویسنده با شاعر از حوزه دین متولد می شود، نه اینکه نهادهای حکومتی در بخش فرهنگ، از اهل قلم بخواهند که در این زمینه اثری خلق کنند، با این تصور که ادبیات دینی تداوم داشته باشد، چون محصول این اقدام، تولید آثاری ضعیف و بی رمق است. فردی است و آنچه به وجود می آید، حاصل یک فکر و قلم است.

دانشور در بخشی دیگر از صحبت های خود گفته بود: «مثلا درباره شهدای جنگ، آثاری در حوزه داستان به برخی از نویسندگان ما پیشنهاد شده است، من اغلب این آثار را خوانده ام، متاسفانه نه حق مطلب درباره شهدا ادا شده و نه قوّت ادبی داشته اند».

● ماجرای جالب ازدواج با آل احمد

آل احمد در ۱۳۲۷ در اتوبوس اصفهان به تهران با سیمین دانشور، که او نیز دانشجوی دانشکده ادبیات و داستان نویس و مترجم بود، آشنا شد و در ۱۳۲۹ با او ازدواج کرد. پدر آل احمد با ازدواج او با دانشور مخالف بود و در روز عقد به قم رفت و سال ها به خانه آنها پا نگذاشت.

● ماجرای علاقه دانشور به ادبیات کیارستمی، مهرجویی و بیضایی

زنده یاد سیمین دانشور در گفت و گوی مشهورش درباره اقتباس ادبی به این اشاره کرده بود که رمان «سووشون» مناسب یک سریال است و نمی توان براساس آن یک فیلم یا تئاتر موفق ساخت. به گزارش سینماپرس، «سووشون» مشهورترین اثر سیمین دانشور نویسنده و مترجم ایرانی مورد توجه بسیاری از فیلمسازان بوده که یکی دو نفر تا پای ساخت آن رفته بودند و حتی اجازه ساخته شدن این رمان از سوی دانشور به محمد متوسلانی داده شده بود. زنده یاد دانشور خود در یکی از گفت و گوهای معروفش درباره اقتباس ادبی در این باره چنین گفته بود:

«تا الان چندین فیلم و تئاتر را از داستان های من ساخته اند، مثل فیلمی که براساس داستان تصادف ساخته شده است. سووشون هم تئاتر شد، اما کار خوبی از آب درنیامد. من به هیچ وجه اجازه نمی دهم که فیلمسازی داستان مرا تغییر دهد. اما سووشون به درد فیلم یا تئاتر نمی خورد. تنها می شود سریال تلویزیونی براساس آن ساخت. این را خانم منیژه حامدی پس از اجرای تئاتر سووشون به من پیشنهاد داد اما به شدت مخالفت کردم، چون دوست نداشتم با تلویزیون همکاری کنم».

● ماجرای گم شدن آخرین رمان سیمین دانشور

سال گذشته خبر عجیب و جالبی منتشر شد که در نوع خود جالب بود. در این خبر آمده بود «کوه سرگردان» و «ساربان سرگردان» را از این مجموعه منتشر کرده که حالا جلد سوم آن یعنی «کوه سرگردان» که قبلا چندین و چند بار خبر انتشارش داده و گفته شده بود به نمایشگاه کتاب چند سال پیش می رسد، گم شده است. دانشور زمانی گفته بود، این کار به بازنویسی نیاز دارد.

تماشا

---------------------------------------------------------------------

برای خرید آموزش مهندسی معکوس یا همان  آموزش تست زنی می توانید با خیال راحت اقدام به خرید یک مجموعه اصل  کنید
ضمناً به اطلاع می رساند روش مهندسی معکوس در آزمونها به شماره 81101 به ثبت رسیده در انحصار مؤسسه پارسیان می باشد و هرگونه استفاده از مطالب و عناوین آن پیگرد قانونی دارد . لذا مطالبی با این عنوان در فروشگاه های اینترنتی محتوی کاذب و غیر مرتبط با موضوع اصلی است.
کتاب مهندسی معکوس به همراه یک سی دی به شما خریداران محترم تحویل داده می شود.

------------------------------------------------------------
یکی دیگر از عینک های سه بعدی ساخت کره را امروز در فروشگاه پرشین خرید برای شما عزیزان قرا داده ایم . این عینک هم مانند سایر محصولات معرفی شده در این سایت از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده وتمامی استاندارد های لازم و فیلتر مخصوص در شیشه های ان بکار گرفته شده است و قبل از ارسال  برای تمامی مشتریان یک بار توسط خودمان تست شده و بعد از صحت آن ارسال میگردد.
چنانچه عینک سه بعدی فوق معیوب باشد نیز دارای گارانتی تعویض میباشد، پس با خیالی راحت می توانید کالای خود را سفارش دهید. و به همراه آن یک درایور راه انداز مخصوص کامپیوتر و 3 عدد فیلم اورجینال مخصوص نیز دریافت نمایید،و با نصب درایور بروی کامپیوتر خود از این به بعد بازی های 3 بعدی را نیز انجام دهید و اوج لذت را در بازی های  سه بعدی تجربه کنید.خرید عینک سه بعدی.
----------------------------------------------------------------
خرید اینترنتی مطمئن را می توانید از فروشگاه پرشین خرید تجربه کنید.فروشگاه های فروش شارژ ایرانسل و شارژ همراه اول زیر نظر پرشین خرید نیز افتتاح گردید.شما برای خرید شارژ مورد نظر خود می توانید به آدرس هایی که در زیر برایتان قرار داده ایم مراجعه کنید و شارژ مورد نظر خود را خریداری کنید.
با خیال راحت خرید کنید زیرا ما همیشه در کنار شما هستیم.
برای خرید شارژ می توانید به آدرس های البرز شارژ و ام تی ان 24 مارجعه نمایید.
شارژ ایرانسل نیرز با قیمت دولتی عرضه می گردد.
-------------------------------------------------------------------

نظرات() 
http://cheerfulautomat91.jigsy.com/entries/arch-pain
یکشنبه 4 تیر 1396 02:42 ب.ظ
I am very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other
blogs. Appreciate your sharing this best doc.
سحر
شنبه 13 خرداد 1396 05:44 ق.ظ
بسیار عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
موفق باشید
toweringabettor71.snack.ws
شنبه 30 اردیبهشت 1396 09:10 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts on حقایقی.

Regards
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :